Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Nový britský premiér Starmer ubezpečil Ukrajinu o neochvejnej pomoci, Zelenskyj mu zablahoželal k víťazstvu vo voľbách

 Webnoviny   6. júl 2024  118  
Nový britský premiér Starmer ubezpečil Ukrajinu o neochvejnej pomoci, Zelenskyj mu zablahoželal k víťazstvu vo voľbách

6.7.2024 (SITA.sk) - Nový britský premiér Keir Starmer ubezpečil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o svojej neochvejnej podpore Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Napísal to Zelenskyj na mikroblogovacej sieti X po telefonickom rozhovore so Starmerom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Koordinovali sme pozície pred summitom NATO vo Washingtone a ďalšími medzinárodnými podujatiami a diskutovali sme o spôsoboch posilnenia nášho partnerstva vrátane prípravy bezprecedentnej 100-ročnej dohody o partnerstve medzi Ukrajinou a Spojeným kráľovstvom," uviedol Zelenskyj.

 Ukrajinský prezident zablahoželal Starmerovi a jeho Labouristickej strane k víťazstvu v britských parlamentných voľbách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: britsko-ukrajinské vzťahy, Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Nový britský premiér Starmer ubezpečil Ukrajinu o neochvejnej pomoci, Zelenskyj mu zablahoželal k víťazstvu vo voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.