Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Novinár Dobrochotov musí zaplatiť holandskému blogerovi odškodné, ten mal spolupracovať s ruskou rozviedkou

 Webnoviny   6. október 2021  47
Novinár Dobrochotov musí zaplatiť holandskému blogerovi odškodné, ten mal spolupracovať s ruskou rozviedkou

6.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský súd v stredu nariadil investigatívnemu novinárovi, aby zaplatil odškodné 156-tisíc rubľov holandskému blogerovi. O ňom tvrdil, že má väzby na ruskú vojenskú spravodajskú službu.

Roman Dobrochotov tiež musí vyvrátiť príspevok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, s týmto tvrdením.

Novinára sa snažia zadržať


Rozhodnutie prišlo v čase, keď sa úrady snažia zadržať Dobrochotova na základe obvinení z nezákonného prekročenia rusko-ukrajinských hraníc.

Dobrochotova, ktorý je šéfredaktor spravodajského serveru The Insider so sídlom v Lotyšsku, v lete pridali na zoznam zahraničných agentov, čo je súčasťou záťahu úradov na nezávislé médiá.

Alternatívne informácie


Holanďan Max van der Werff podal žalobu za očierňovanie po tom, čo sa Dobrochotov vyjadril, že spolupracuje s ruskou vojenskou rozviedkou na šírení alternatívnych informácií o zostrelení letu MH17 spoločnosti Malaysia Airlines nad východnou Ukrajinou, ktorú kontrolujú proruskí rebeli.

Medzinárodní vyšetrovatelia tvrdia, že Rusko poskytlo protilietadlové zariadenie, ktoré zostrelilo stroj s 298 ľuďmi na palube. Rusko podiel na zostrelení lietadla vytrvalo popiera a ponúklo niekoľko ďalších vysvetlení.

Viac k témam: Bloger, MH17, Novinár
Zdroj: Webnoviny.sk - Novinár Dobrochotov musí zaplatiť holandskému blogerovi odškodné, ten mal spolupracovať s ruskou rozviedkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.