Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Pri havárii autobusu zomrelo dvanásť ľudí. Vodič zmenil smer jazdy, aby sa vyhol dobytku (foto)

 Webnoviny   7. október 2021  43
Pri havárii autobusu zomrelo dvanásť ľudí. Vodič zmenil smer jazdy, aby sa vyhol dobytku (foto)

7.10.2021 (Webnoviny.sk) - Dvanásť ľudí zomrelo vo štvrtok pri nehode autobusu na severe Indie. Autobus sa na ceste odchýlil zo svojej trasy a narazil do nákladného vozidla. Informovala o tom polícia. Ďalších 32 cestujúcich utrpelo zranenia. Existujú však obavy, že počet mŕtvych by sa mohol zvýšiť, keďže niekoľkí pasažieri boli zranení vážne.

Nehoda sa stala približne 40 kilometrov od mesta Lucknow. V autobuse bolo celkovo 60 cestujúcich. Vodič podľa miestnych úradov zmenil smer jazdy, aby sa vyhol dobytku, ktorý sa zatúlal na cestu.

V Indii každý rok pri autonehodách o život príde viac ako 11-tisíc ľudí. Dôvodom väčšiny havárií je neopatrná jazda, slabo udržiavané cesty a vysoký vek vozidiel na cestách.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Tragická dopravná nehoda, zrazka autobusu s nakladiakom
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri havárii autobusu zomrelo dvanásť ľudí. Vodič zmenil smer jazdy, aby sa vyhol dobytku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.