Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Nikdy nebudete sami, vypočul si Zelenskyj od Bidena a USA pošlú Ukrajine pomoc za dve miliardy

 Webnoviny  22. december 2022  82  
Nikdy nebudete sami, vypočul si Zelenskyj od Bidena a USA pošlú Ukrajine pomoc za dve miliardy

22.12.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden povedal počas stredajšej schôdzky vo Washingtone ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že Spojené štáty podržia Ukrajinu vo vojne s Ruskom „tak dlho, ako to bude potrebné“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Nikdy nebudete sami," povedal Biden Zelenskému, pre ktorého bola cesta do USA jeho prvou zahraničnou návštevou od začiatku vojny na Ukrajine. Ešte pred schôdzkou oboch prezidentov Washington potvrdil, že v rámci balíka pomoci v hodnote 1,85 miliardy dolárov pošle Kyjevu i systémy protivzdušnej obrany Patriot.

Neskôr Biden povedal, že hodnota nového balíka pomoci bude viac ako dve miliardy dolárov, pričom prisľúbil ďalších 45 miliárd dolárov.

Viac k témam: Americký prezident, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Nikdy nebudete sami, vypočul si Zelenskyj od Bidena a USA pošlú Ukrajine pomoc za dve miliardy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.