Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Nezávislé médiá potvrdili totožnosť takmer 54 200 ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočné čísla sú však pravdepodobne vyššie

 Webnoviny  29. máj 2024  84  
Nezávislé médiá potvrdili totožnosť takmer 54 200 ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočné čísla sú však pravdepodobne vyššie

29.5.2024 (SITA.sk) - Nezávislé ruské médium Mediazona a ruská služba BBC potvrdili mená 54 185 ruských vojakov, ktorí boli zabití od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Mená mŕtvych zistili z otvorených zdrojov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V porovnaní s predchádzajúcou správou z polovice mája pribudli na zoznam mŕtvych mená takmer 1 400 ruských vojakov. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Žurnalisti upozorňujú, že skutočné čísla sú pravdepodobne podstatne vyššie, keďže ich overené informácie pochádzajú z verejných zdrojov, ako sú nekrológy, príspevky príbuzných, správy regionálnych médií a vyhlásenia miestnych úradov. Podľa ukrajinských odhadov celkový počet ruských strát v sobotu presiahol 500-tisíc vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)Viac k témam: Ruská armáda, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nezávislé médiá potvrdili totožnosť takmer 54 200 ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočné čísla sú však pravdepodobne vyššie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.