Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Nemocnice v Rusku budú nútené zdieľať záznamy o potenciálnych brancoch s odvodovými úradmi

 Webnoviny   5. október 2023  79  
Nemocnice v Rusku budú nútené zdieľať záznamy o potenciálnych brancoch s odvodovými úradmi

5.10.2023 (SITA.sk) - Nemocnice v Rusku by mohli byť nútené zdieľať záznamy o pacientoch s vojenskými odvodovými úradmi. Ako referuje web news.sky.com, pre ruské noviny Parlamentskaja Gazeta to uviedol predseda obranného výboru ruskej Štátnej dumy Andrej Kartapolov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Toto opatrenie by podľa Kartapolova umožnilo vojenským registračným úradom poznať „stav“ potenciálnych brancov a „odstránilo by nadmernú záťaž z vojenských registračných a odvodových úradov“.

Je to potrebné preto, aby sa človek nemusel znova naťahovať, aby nemusel rozmýšľať o tom, či má ísť na vojenský registračný a odvodový úrad alebo nie, a ak ide, aké dokumenty si má vziať so sebou,“ povedal ruský predstaviteľ.

Povedzme, že niekto ukončil deväť ročníkov a nastúpil do odbornej vzdelávacej inštitúcie. Údaje o zmene jeho statusu sa automaticky dostanú do registra a a vojenský registračný a odvodový úrad, ktorý tvorí plán na ďalšiu odvodovú kampaň, už bude jasne vedieť, že nepodlieha odvodu. Alebo naopak,“ skonštatoval Kartapolov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Nemocnice, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenský útvar, Zdravotné odvody
Zdroj: SITA.sk - Nemocnice v Rusku budú nútené zdieľať záznamy o potenciálnych brancoch s odvodovými úradmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.