Štvrtok, 7. december 2023
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete 

 Webnoviny   5. október 2023  82  
Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete 

5.10.2023 (SITA.sk) - Požiarnici a vojaci bojujú s novým lesným požiarom na španielskom ostrove Tenerife, ktorý si vynútil evakuáciu zhruba 3 000 ľudí.

Oheň postihol 30 hektárov územia


Oheň, ktorý sa rozhorel v stredu, sa nachádza na hornatom severovýchode ostrova v oblasti miest Santa Úrsula a La Orotava.

Vláda Kanárskych ostrovov informovala, že na hasení požiaru pracuje 120 agentov, vrátane vojakov a požiarnikov. Oheň zatiaľ postihol zhruba 30 hektárov územia.

Rovnakú oblasť v auguste zasiahol jeden z najhorších lesných požiarov za desaťročia, keď zhorelo 14-tisíc hektárov borovicového lesa a krovín a počas niekoľkých týždňov sa evakuovalo zhruba 12-tisíc obyvateľov.

Požiar nikdy neuhasili


Hoci daný požiar dostali pod kontrolu, nikdy ho neuhasili a v dôsledku vetra a vysokých teplôt priebežne vznikali menšie požiare.

Ostrov podobne ako zvyšok Španielska už niekoľko rokov zažíva intenzívne sucho a zatiaľ na október nezvyčajne vysoké teploty.

Viac k témam: Hasiči, Lesný požiar v Španielsku, Vojaci
Zdroj: SITA.sk - Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.