Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecký minister vnútra Seehofer odmietol štúdiu rasového profilovania políciou

 Webnoviny   6. júl 2020  201
Nemecký minister vnútra Seehofer odmietol štúdiu rasového profilovania políciou

6.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odmietol výzvy na štúdiu možného rasového profilovania zo strany polície. Plánovaná interná kontrola v súvislosti s extrémizmom je podľa neho dostačujúca. Informuje o tom agentúra AP.

Spravodajská služba podá správu


"Takzvané rasové profilovanie nie je dovolené, toto sa učí počas prvého aj nasledujúceho výcviku a nedeje sa to," povedal v pondelok novinárom hovorca ministerstva vnútra Steve Alter.

Ako ďalej uviedol, spravodajskú službu, ktorá podáva správy ministerstvu vnútra, požiadali, aby zostavila prehľad "extrémistických a rasistických tendencií" medzi štátnymi zamestnancami.

Po tom, ako Seehoferovi agentúra na jeseň predloží správu, minister zváži, či sú potrebné ďalšie kroky, dodal.

Proti ministerke spravodlivosti


Rozhodnutie ministra ho stavia proti ministerke spravodlivosti Christine Lambrecht, ktorá naopak tvrdí, že je dôležité preskúmať, či je v nemeckom policajnom zbore rasové profilovanie.

Aktivisti proti rasizmu v Nemecku sa sťažujú, že polícia pravidelne diskriminuje menšiny a vyzvali na nezávislú štúdiu, ktorá by v tejto veci poskytla dôveryhodné dáta.

Viac k témam: extrémizmus, polícia, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký minister vnútra Seehofer odmietol štúdiu rasového profilovania políciou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.