Nedeľa, 29. november 2020
Polojasno  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Počet obetí záplav v Japonsku sa zvýšil, v oblasti hrozí ďalší dážď a platia najvyššie výstrahy (video)

 Webnoviny   6. júl 2020  99
Počet obetí záplav v Japonsku sa zvýšil, v oblasti hrozí ďalší dážď a platia najvyššie výstrahy (video)

6.7.2020 (Webnoviny.sk) - Povodne si na juhu Japonska vyžiadali už 40 obetí, informovali v pondelok tamojšie úrady. Medzi mŕtvymi je aj 14 zo 65 obyvateľov zariadenia pre seniorov.

Záchranné operácie, do ktorých sú zapojení aj vojaci, naďalej pokračujú. Záchranári pátrajú po 10 nezvestných osobách. V rozsiahlych oblastiach ostrova Kjúšu pritom hrozí ďalší dážď a meteorologická agentúra vydala pre tri prefektúry na severe ostrova najvyššie výstrahy.

Voda cez víkend zaplavila rozsiahle oblasti pozdĺž rieky Kuma, pričom mnohé domy ostali pod vodou až takmer po strechu. Úrady v súvislosti s prudkým dažďom vyzvali na evakuáciu vyše pol milióna obyvateľov Kjúšu. Evakuácia však nebola povinná a mnohí zo strachu pred koronavírusom zostali doma.

Viac k témam: Koronavírus, počasie, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet obetí záplav v Japonsku sa zvýšil, v oblasti hrozí ďalší dážď a platia najvyššie výstrahy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.