Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode

 Webnoviny   6. júl 2020  180
Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode

6.7.2020 (Webnoviny.sk) - Kanadský premiér Justin Trudeau neprijal pozvánku na návštevu Bieleho domu, kde americký prezident Donald Trump a mexický prezident Andrés Manuel López Obrador oslávia novú dohodu o voľnom obchode.

Poslední dvaja menovaní sa stretnú v stredu vo Washingtone, no hovorkyňa premiéra Chantal Gagnon v pondelok potvrdila, že Kanada želá USA a Mexiku všetko dobré, ale Trudeau nepricestuje.

Namiesto toho bude v Ottawe, kde sa zúčastní na naplánovaných vládnych a parlamentných schôdzach. Premiér v čase pandémie uprednostňuje online schôdze pred osobnými stretnutiami.

Nemenovaný zástupca americkej administratívy povedal, že politik požiadal o telefonický rozhovor so šéfom Bieleho domu. Aj mexický prezident bude telefonovať s Trudeauom.

Gagnon takisto vyhlásila, že nová dohoda, ktorá nadobudla platnosť 1. júla, "je dobrá pre Kanadu, USA a Mexiko. Pomôže zabezpečiť, aby po pandémii COVID-19 bola Severná Amerika silnejšou".

Viac k témam: dohoda o voľnom obchode
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.