Streda, 27. október 2021
Slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténe

 Webnoviny  23. september 2021  85
Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténe

23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko ukončí vyplácanie nemocenských dávok ľuďom, ktorí budú musieť ísť do karantény v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Vec férovosti


Doteraz mohli nemeckí občania žiadať nemocenské dávky ako náhradu za stratený príjem, ak museli ísť do karantény po návrate zo zahraničia alebo po kontakte s ľuďmi s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus


Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn povedal, že toto rozhodnutie je vecou „férovosti". Argumentuje totiž tým, že do 1. novembra, kedy nové pravidlo nadobudne účinnosť, každý bude mať možnosť dať sa zaočkovať.

Nezaočkovaní budú niesť zodpovednosť


Tí, ktorí sa rozhodnú nedať sa vakcinovať, „budú musieť niesť zodpovednosť, vrátane finančných nákladov“, povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Nemecko doteraz úplne zaočkovalo 63,4 percenta svojej populácie. Vláda krajiny hovorí, že chce dosiahnuť zaočkovanosť obyvateľstva na úrovni 75 percent, aby predišla prudkému rastu počtu nákaz počas zimných mesiacov.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, nemocenská dávka
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko zruší vyplácanie nemocenských dávok pre neočkovaných, ak sa ocitnú v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.