Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Aká je príčina pádu lietadla pri Chabarovsku? Pátracie tímy našli trosky, osud posádky je však neznámy

 Webnoviny  23. september 2021  117
Aká je príčina pádu lietadla pri Chabarovsku? Pátracie tímy našli trosky, osud posádky je však neznámy

23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Pátracie tímy našli trosky havarovaného lietadla An-26, ktoré sa v stredu zrútilo so šiestimi ľuďmi na palube neďaleko ruského mesta Chabarovsk na tamojšom Ďalekom východe. Informoval o tom portál kp.ru.

Stroj sa nachádza v oblasti hory Chrebtova vysokej viac ako 900 metrov. Na mieste nešťastia nie je možné pristáť s helikoptérou, pretože leží v ťažko prístupnej hornatej tajge. Na miesto havárie sa preto presúva pozemná skupina. Do pátracích aktivít je zapojených takmer 140 ľudí a 35 kusov vybavenia. Osud posádky zatiaľ nie je známy.

Približne 38 kilometrov od chabarovského letiska vo výške asi 600 metrov stroj prestal komunikovať a približne o 19:12 miestneho času zmizol z radarov. Podľa expertov mohla haváriu spôsobiť chyba pilota alebo zlé poveternostné podmienky.

Havarované lietadlo vyrobili v roku 1979. Odvtedy s výnimkou obdobia rokov 2004 - 2006 bolo v nepretržitej prevádzke. Svoj posledný let pred nehodou lietadlo absolvovalo 16. septembra. Platnosť osvedčenia o letovej spôsobilosti pre uvedené lietadlo An-26 sa mala skončiť 18. septembra 2022.

Viac k témam: havária lietadla, trosky
Zdroj: Webnoviny.sk - Aká je príčina pádu lietadla pri Chabarovsku? Pátracie tímy našli trosky, osud posádky je však neznámy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.