Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

 Webnoviny  27. február 2022  47
Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz oznámil, že jeho krajina vyčleňuje 100 miliárd eur do špeciálneho fondu pre ozbrojené sily. Svoje výdavky na obranu tak zvyšuje nad 2 percentá hrubého domáceho produktu.

Kancelár na mimoriadnej schôdzi nemeckého parlamentu v nedeľu v Berlíne povedal, že je jasné, že „musíme významne investovať do bezpečnosti našej krajiny v záujme ochrany našej slobody a našej demokracie".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktNemecko je terčom kritiky, že primerane neinvestuje do svojej obrany a nerobí dostatok v rámci reakcie na ruskú inváziu na Ukrajinu. V sobotu večer nemecká vláda oznámila, že pošle zbrane a ďalšie dodávky priamo Ukrajine, aby pomohla armáde krajiny čeliť invázii ruských síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Výdavky na obranu
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.