Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Európska únia bude financovať zbrane pre Ukrajinu a zatvorila vzdušný priestor pre ruské lietadlá

 Webnoviny  27. február 2022  46
Európska únia bude financovať zbrane pre Ukrajinu a zatvorila vzdušný priestor pre ruské lietadlá

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu zatvorí svoj vzdušný priestor pre ruské aerolínie, bude financovať dodávky zbraní na Ukrajinu a zakáže niektoré prokremeľské médiá.

Prvé financovanie zbraní pre krajinu pod útokom


V nedeľu to oznámila predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, pričom oznámila aj kroky proti režimu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktEurópska únia bude po prvý raz financovať nákup a dodávku zbraní a ďalšieho vybavenia pre krajinu, ktorá je pod útokom,“ vyhlásila v nedeľu von der Leyenová.

Zákaz pre ruské štátne médiá


Tiež uviedla, že navrhujú zákaz „všetkých Ruskom vlastnených, v Rusku registrovaných alebo Ruskom kontrolovaných lietadiel“. „Tieto lietadlá nebudú môcť pristáť, vzlietnuť alebo prelietať nad územím EÚ,“ povedala predsedníčka EK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)


EÚ podľa von der Leyenovej zakáže ruské štátne médiá Russia Today (RT) a Sputnik, ako aj ich dcérske spoločnosti, aby „neboli schopné šíriť ich lži na odôvodnenie Putinovej vojny a zasievať rozpor v našej únii“. Na Lukašenkov režim za jeho podporu ruskej vojenskej kampane na Ukrajine EÚ uvalí nový balík sankcií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia bude financovať zbrane pre Ukrajinu a zatvorila vzdušný priestor pre ruské lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.