Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Nemecko prehodnotí svoju pomoc pre palestínske územia, slúžiť mala mieru a nie teroristom

 Webnoviny   8. október 2023  159  
Nemecko prehodnotí svoju pomoc pre palestínske územia, slúžiť mala mieru a nie teroristom

8.10.2023 (SITA.sk) - Nemecká ministerka pre rozvoj Svenja Schulzeová uviedla, že jej krajina po útoku Hamasu na Izrael prehodnotí svoju pomoc pre palestínske územia.

Podľa nemeckého ministerstva rozvoja Berlín Palestínčanom finančnú pomoc neposkytuje priamo, ale v súčasnosti na to má vyčlenených 250 miliónov eur. Polovica z tejto sumy je určená na bilaterálne projekty prostredníctvom nemeckej agentúry pre zahraničnú pomoc a druhá polovica pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA).

Ministerka Svenja Schulzeová vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu uviedla, že Nemecko aj doteraz dbalo na to, aby pomoc Palestínčanom „slúžila mieru a nie teroristom".

Avšak terajšie útoky na Izrael sú strašným predelom, takže preskúmame celý náš záväzok voči palestínskym oblastiam," dodala. Schulzeová poznamenala, že Nemecko bude svoj postup koordinovať aj so zahraničnými partnermi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Nemecko prehodnotí svoju pomoc pre palestínske územia, slúžiť mala mieru a nie teroristom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.