Streda, 29. november 2023
Slnečno  -1 °C
Mimoriadne správy

Hasiči sa snažia zlikvidovať požiar dreva v českom Kladne, oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu (foto)

 Webnoviny   8. október 2023  72  
Hasiči sa snažia zlikvidovať požiar dreva v českom Kladne, oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu (foto)

8.10.2023 (SITA.sk) - Približne sto hasičov sa snaží zlikvidovať rozsiahly požiar uskladneného dreva, ktorý vypukol v českom meste Kladno. Plamene zachvátili takmer 29 tisíc metrov kubických dreva. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Od rána od štvrtej hodiny zasahujeme v Kladne v časti Dubí pri požiari dreva. Horia zhruba tri štvrtiny z uskladnených 38-tisíc metrov kubických," informovali hasiči na mikroblogovacej sieti X.Na mieste zasahuje viac ako sto hasičov, na pomoc prišli aj kolegovia z Prahy a Jihlavy," konštatovali hasiči. Dodali, že zhruba po štyroch hodinách sa im podarilo oheň dostať pod kontrolu, ale hasenie pokračuje.

Viac k témam: Drevo, Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk - Hasiči sa snažia zlikvidovať požiar dreva v českom Kladne, oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.