Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Na územie Nemecka sa v uplynulom týždni prenieslo mimoriadne chladné počasie. Mínusové teploty sprevádzalo sneženie a silný vietor.
ROSTOCK 5. januára (WebNoviny.sk) - Severovýchodné pobrežie Nemecka postihli v noci na štvrtok najhoršie záplavy od roku 2006, ktoré spôsobili značné materiálne škody. Silné búrky a sneženie predpovedali meteorológovia aj pre ďalšie územia Nemecka.Hladina Baltského mora pozdĺž nemeckého pobrežia sa v stredu večer zvýšila o 1,5-1,7 metra nad dlhodobým priemerom. Vo štvrtok sa tento stav ustálil na úrovni jeden meter nad normálom, uviedol Spolkový úrad pre moreplavbu a hydrografiu.
Záplavová vlna unášala autá
Záplavová vlna unášala autá v mestách Lübeck a Flensburg v severonemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Voda sa dostala aj do častí historického starého mesta v Lübecku, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO."K celému rozsahu škôd sa nateraz nevieme vyjadriť," uviedol hovorca polície, ktorého citovala agentúra DPA.
Na územie Nemecka sa v uplynulom týždni prenieslo mimoriadne chladné počasie. Mínusové teploty sprevádzalo sneženie a silný vietor.
Búrka sa presúva smerom k Bielorusku
Nemecká meteorologická služba namerala rekordnú rýchlosť vetra - v nárazoch až 123 kilometrov za hodinu - a na niektorých miestach až mínus 20 stupňov Celzia. Tento poveternostný jav dostal názov búrka Axel. Útvar sa aktuálne presúva ponad Baltské more smerom k Bielorusku.
Na búrkové počasie so snehom a dažďom sa vo štvrtok podľa meteorológov majú pripraviť aj obyvatelia východne a južne položených regiónov Nemecka.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Za útokom v klube sú tajné služby, tvrdí turecký vicepremiérNasledujúci článok
Francúzi zatkli expremiéra Kosova, je podozrivý zo zločinov
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini