Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecko dodalo Ukrajine ďalšie bojové vozidlá, muníciu aj systémy protivzdušnej obrany

 Webnoviny  14. jún 2024  116  
Nemecko dodalo Ukrajine ďalšie bojové vozidlá, muníciu aj systémy protivzdušnej obrany

14.6.2024 (SITA.sk) - Nemecko Ukrajine v priebehu uplynulého týždňa dodalo ďalší veľký balík zbraní, vrátane systémov protivzdušnej obrany, tankov a bojových vozidiel pechoty. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje internetovú stránku nemeckej vlády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súčasťou najnovšej dodávky zbraní z Nemecka je dvadsať bojových vozidiel pechoty Marder vrátane náhradných dielcov a desať bojových tankov Leopard 1A5, ktoré Berlín Kyjevu dodal v spolupráci s Dánskom.

Okrem toho Ukrajina od Nemecka dostala aj systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM a systém protivzdušnej ochrany konvojov IRIS-T SLS, tri raketomety HIMARS, 21-tisíc kusov delostreleckej munície kalibru 155 milimetrov a ďalšiu techniku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nemecko dodalo Ukrajine ďalšie bojové vozidlá, muníciu aj systémy protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.