Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Nemecko daruje Ukrajine ďalšiu delostreleckú muníciu, rozpočtový výbor schválil jej nákup

 Webnoviny   7. jún 2024  70  
Nemecko daruje Ukrajine ďalšiu delostreleckú muníciu, rozpočtový výbor schválil jej nákup

7.6.2024 (SITA.sk) - Rozpočtový výbor nemeckého parlamentu schválil nákup ďalšej 155-milimetrovej delostreleckej munície pre Ukrajinu. Uviedlo to nemecké ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Toto rozhodnutie by malo Nemecku umožniť pokračovať v dodávkach potrebnej munície na Ukrajinu a doplniť jej zásoby, konštatoval rezort. Informuje spravodajský web Ukrajinská pravda.

Chystané dodávky munície sú určené predovšetkým pre samohybné húfnice Panzerhaubitze 2000, ktorých Nemecko Ukrajine dodalo 22 kusov. Nemecké ministerstvo obrany naznačilo, že na tieto potreby vyčlení 880 miliónov eur zo špeciálneho fondu Bundeswehru a z obranného rozpočtu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nemecko daruje Ukrajine ďalšiu delostreleckú muníciu, rozpočtový výbor schválil jej nákup © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.