Štvrtok, 23. január 2020
Jasno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Nemeckí prokurátori zatkli ženu za členstvo v Islamskom štáte, podľa ideológie vychovávala deti

 Webnoviny   9. september 2019  32
Nemeckí prokurátori zatkli ženu za členstvo v Islamskom štáte, podľa ideológie vychovávala deti

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Nemeckí spolkoví prokurátori zatkli ženu obvinenú z členstva v extrémistickej skupine Islamský štát (IS) v Sýrii.

Omaima A., ktorá je nemeckou a tuniskou občiankou, čelí obvineniam z členstva v teroristickej organizácii i obvineniam týkajúcim sa zbraní a vojnových zločinov a tiež porušenia povinností pri starostlivosti o dieťa.

Prokurátori v pondelok oznámili, že obvinená v roku 2015 vycestovala so svojimi tromi maloletými deťmi do sýrskej Rakky, pričom ich vychovávala podľa ideológie Islamského štátu. Jej manžel do Sýrie odišiel už v decembri 2014 a bol tam bojovníkom IS.

Po tom, ako zomrel pri nálete, jej organizácia vyplatila 1 310 dolárov (1 187 eur). Obvinená sa následne vydala za ďalšieho bojovníka, no po vzájomných nezhodách odišla v septembri 2016 aj s deťmi naspäť do Nemecka.

Viac k témam: nemecká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemeckí prokurátori zatkli ženu za členstvo v Islamskom štáte, podľa ideológie vychovávala deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.