Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -0,9 °C
Mimoriadne správy

Kandidáti podporovaní Navaľným získali v moskovskom zastupiteľstve takmer polovicu kresiel

 Webnoviny   9. september 2019  60
Kandidáti podporovaní Navaľným získali v moskovskom zastupiteľstve takmer polovicu kresiel

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kandidáti podporovaní ruským opozičným lídrom Alexejom Navaľným získali podľa predbežných výsledkov vo voľbách do moskovského mestského zastupiteľstva takmer polovicu všetkých hlasov. Po sčítaní 99 percent hlasovacích lístkov majú opoziční kandidáti 20 kresiel zo 45.

Voľby do moskovského zastupiteľstva si získali pozornosť Rusov aj zahraničia po tom, ako z volieb vylúčili niekoľko nezávislých kandidátov, čo viedlo k vlne protestov.

Po tom, ako kandidátom neumožnili zúčastniť sa vo voľbách, Navaľnyj vyzval svojich podporovateľov, aby hlasovali za kandidátov, ktorí nie sú prepojení s vládnucou stranou Jednotné Rusko napojenou na prezidenta Vladimira Putina.

Viac k témam: Moskva, opozícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kandidáti podporovaní Navaľným získali v moskovskom zastupiteľstve takmer polovicu kresiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.