Streda, 29. január 2020
Jasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Video: Slon v budhistickom sprievode na Srí Lanke sa rozhneval a začal vrážať do ľudí

 Webnoviny   9. september 2019  32
Video: Slon v budhistickom sprievode na Srí Lanke sa rozhneval a začal vrážať do ľudí

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - V budhistickom sprievode v hlavnom meste Srí Lanky sa nečakane rozbehol slon a zranil najmenej 18 ľudí. Incident sa stal v sobotu v noci, keď sa slon rozhneval a začal vrážať do ľudí. Muž, ktorý sedel na zvierati, spadol, podarilo sa mu však zachrániť pred pošliapaním.

Zástupcovia dvoch nemocníc v Kolombe v pondelok uviedli, že celkovo hospitalizovali 18 ľudí, pričom 16 už prepustili. Jedného pacienta ešte pozorujú pre možné poranenie v oblasti brucha a druhému liečia zranené ucho.

Ozdobené slony sú najväčšou atrakciou budhistických sprievodov na Srí Lanke. Bohaté rodiny držia slony v zajatí ako symbol svojho úspechu, hrdosti a vznešenosti a často ich posielajú na sprievody po celej krajine. Vlastné slony majú tiež niektoré budhistické kláštory.Viac k témam: budhizmus, slon
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Slon v budhistickom sprievode na Srí Lanke sa rozhneval a začal vrážať do ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.