Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Nemecká vláda zamietla vytvorenie strediska na údržbu tankov Leopard v Poľsku, oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro

 Webnoviny  12. júl 2023  167  
Nemecká vláda zamietla vytvorenie strediska na údržbu tankov Leopard v Poľsku, oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro

12.7.2023 (SITA.sk) - Nemecká vláda odmietla otvoriť stredisko údržby tankov Leopard v Poľsku pre tanky prevezené na Ukrajinu. Informuje o tom spravodajský portál Európska pravda odvolávajúc sa na denník Handelsblatt.

Nafúknuté cenové očakávania


Podľa jeho zdrojov oboznámených so situáciou boli dôvodom tohto rozhodnutia nafúknuté cenové očakávania z poľskej strany. Očakáva sa, že oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Handelsblatt upozorňuje, že Ukrajina naliehavo potrebuje metódu na opravu poškodenej západnej techniky vzhľadom na protiofenzívne operácie ukrajinských ozbrojených síl.

Tanky už čakajú na opravu


Týždenník Der Spiegel už skôr informoval, že Varšava a Berlín sa nedohodli na otvorení údržbového strediska v Poľsku pre Leopardy dodané Ukrajine z niekoľkých dôvodov. Niektoré tanky už pritom čakajú na opravu.

Nemeckí výrobcovia tankov považujú spory okolo strediska na údržbu za politicky motivované.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky, Údržba, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nemecká vláda zamietla vytvorenie strediska na údržbu tankov Leopard v Poľsku, oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.