Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Putin plánuje cestu do Číny, témy sú obsiahle a potenciál má aj „konštruktívna interakcia“

 Webnoviny  12. júl 2023  168  
Putin plánuje cestu do Číny, témy sú obsiahle a potenciál má aj „konštruktívna interakcia“

12.7.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin plánuje navštíviť Čínu, kde by sa mal zúčastniť na rokovaniach na vysokej úrovni. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Presný termín cesty ruského vodcu zatiaľ nedohodli, no podľa Peskova by sa malo diskutovať o obchodnej a hospodárskej spolupráci, ako aj o globálnych otázkach.

Témy sú pomerne obsiahle, samozrejme, predovšetkým dvojstranná obchodná a hospodárska spolupráca, ale dôležitá je aj výmena názorov na situáciu vo svete, v rôznych regiónoch, ktoré sú pre každú z našich krajín mimoriadne dôležité,“ povedal Peskov novinárom počas pravidelného telefonátu. Zdôraznil pritom potenciál „konštruktívnej interakcie“ medzi Ruskom a Čínou na základe ich „spoločnej vízie medzinárodných vzťahov“.


Čínsky prezident Si Ťin-pching sa naposledy stretol s Putinom v marci počas štátnej návštevy v Kremli. Obaja lídri vtedy vyzdvihli úzke väzby a strategické vízie, ktoré zdieľajú ich krajiny.Viac k témam: Kremeľ, Medzinárodná spolupráca, oficiálna návšteva, rusko-čínske vzťahy, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Putin plánuje cestu do Číny, témy sú obsiahle a potenciál má aj „konštruktívna interakcia“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.