Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecká vláda nebude mať námietky, ak Poľsko pošle Ukrajine tanky Leopard

 Webnoviny  23. január 2023  176  
Nemecká vláda nebude mať námietky, ak Poľsko pošle Ukrajine tanky Leopard

23.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda nebude mať námietky, ak sa Poľsko rozhodne poslať Ukrajine tanky Leopard 2. Povedala to v nedeľu nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Naznačila tak posun v dodávkach takých zbraní Ukrajine, ktoré Kyjev označuje za nevyhnutné pre jeho schopnosť odraziť zintenzívňujúcu sa ruskú ofenzívu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šéfka nemeckej diplomacie pre francúzsku televíznu stanicu LCI uviedla, že Poľsko formálne Berlín nepožiadalo o schválenie odovzdania časti tankov Leopard nemeckej výroby, ale dodala, že „ak nás požiadajú, nebudeme stáť v ceste". Nemeckí predstavitelia „vedia, aké sú tieto tanky dôležité" a „preto o tom teraz diskutujeme s našimi partnermi," povedala Baerbocková.

Nemecko je jedným z hlavných dodávateľov zbraní Ukrajine a rozhodlo o preskúmaní zásob tankov Leopard 2 pre prípad možného odsúhlasenia ich dodávok. Avšak vláda v Berlíne prejavuje opatrnosť pri každom kroku, ktorý znamená zväčšenie vojenskej pomoci Ukrajine.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda nebude mať námietky, ak Poľsko pošle Ukrajine tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.