Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Moskva vypovedala estónskeho veľvyslanca, ide o odvetu za nepriateľský krok krajiny

 Webnoviny  Pondelok, 11:53  53
Moskva vypovedala estónskeho veľvyslanca, ide o odvetu za nepriateľský krok krajiny

23.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko vypovedalo estónskeho veľvyslanca a misiu krajiny v Moskve bude viesť charge d'affaires. Informovalo o tom v pondelok ruské ministerstvo zahraničných vecí. Estónsky veľvyslanec Margus Laidre dostal príkaz, aby Rusko opustil do 7. februára, uviedlo ministerstvo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa vyhlásenia ruského rezortu zahraničia bude estónske diplomatické zastúpenie zredukované na úroveň charge d’affaires v Moskve. Rusko uviedlo, že tento krok je odvetou za „nový nepriateľský krok Estónska, ktorým sa radikálne zmenšila veľkosť ruského veľvyslanectva v Tallinne“.

V posledných rokoch estónske vedenie zámerne ničí celý rad vzťahov s Ruskom. Rusofóbiu, pestovanie nepriateľstva voči našej krajine, Tallinn povýšil na úroveň štátnej politiky,“ konštatuje vyhlásenie ruského ministerstva zahraničných vecí.

Viac k témam: Diplomacia, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva vypovedala estónskeho veľvyslanca, ide o odvetu za nepriateľský krok krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.