Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil, kapacita nie je dostatočná pre všetkých

 Webnoviny  28. december 2022  37
Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil, kapacita nie je dostatočná pre všetkých

28.12.2022 (Webnoviny.sk) - Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil pre zastavenie niekoľkých elektrární po ruskom bombardovaní energetickej infraštruktúry na východe krajiny. Uviedol to v stredu ukrajinský štátny prevádzkovateľ elektrárenskej siete Ukrenerho. Firma však nekonkretizovala, ktoré energetické zariadenia boli terčom útokov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kapacita systému, ktorá je k dispozícii, nie je dostatočná na uspokojenie všetkých potrieb spotrebiteľov v krajine. Vzhľadom na to boli stanovené obmedzenia spotreby vo všetkých oblastiach,“ konštatovala spoločnosť Ukrenerho.

Rusko opakovane útočí na kritickú infraštruktúru po celej Ukrajine od začiatku októbra. Tieto útoky zabili desiatky ľudí a spôsobili prerušenia dodávok elektriny, vody a tepla. Moskva pripustila, že energetický systém Ukrajiny je jedným z jej primárnych terčov. Podľa Ženevskej konvencie sú pritom útoky na nevyhnutnú verejnú infraštruktúru vojnovým zločinom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická kríza, Kritická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Vojnový zločin
Zdroj: Webnoviny.sk - Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil, kapacita nie je dostatočná pre všetkých © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.