Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Nedávny ruský útok na sklad ropy má vážne následky, znečistených je 780-tisíc štvorcových metrov vodnej plochy

 Webnoviny  16. február 2024  167  
Nedávny ruský útok na sklad ropy má vážne následky, znečistených je 780-tisíc štvorcových metrov vodnej plochy

16.2.2024 (SITA.sk) - Škody spôsobené znečistením vody v dôsledku nedávneho ruského útoku na sklad ropy v Charkovskej oblasti sú v sume viac ako 791-tisíc dolárov. Podľa ukrajinského ministerstva ochrany životného prostredia to naznačujú prvé orientačné odhady, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Máme prvé orientačné odhady škôd spôsobených znečistením vody," uviedol ukrajinský minister ochrany životného prostredia a prírodných zdrojov Ruslan Strilec.

Rusi zaútočili na ropný sklad v Charkovskej oblasti 9. februára, čím spôsobili únik približne 3-tisíc ton ropy. Ropa sa dostala do riek a znečistila 780-tisíc štvorcových metrov vodnej plochy.

(1 EUR = 1,0743 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, sklad ropy, vojenská invázia, znečistenie vody
Zdroj: SITA.sk - Nedávny ruský útok na sklad ropy má vážne následky, znečistených je 780-tisíc štvorcových metrov vodnej plochy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.