Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Neďaleko Kanárskych ostrovov našli čln s migrantmi, cestu neprežila žena s deťaťom

 Webnoviny  15. júl 2022  153
Neďaleko Kanárskych ostrovov našli čln s migrantmi, cestu neprežila žena s deťaťom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) - Telo ženy a dieťaťa našli v gumovom člne s migrantmi, ktorý španielske úrady zadržali neďaleko Kanárskych ostrovov. Uviedol to v piatok hovorca námornej záchrannej služby.

Španielska štátna tlačová agentúra Efe citovala miestnych predstaviteľov na Kanárskych ostrovoch, ktorí uviedli, že žena a 4-ročné dievčatko pravdepodobne zomreli v dôsledku veľkej tlačenice v člne. Úrady neuviedli, či žena a dieťa boli príbuzní.

Záchranné služby našli telá po zadržaní člna vo štvrtok večer pri pobreží ostrova Lanzarote. Plavidlo viezlo približne 50 migrantov zo subsaharskej Afriky. Predpokladá sa, že čln vyplával z blízkosti marockého mesta Tantan, vzdialeného od Lanzarote približne 200 kilometrov.

Plavidlo si všimla okoloidúca rybárska loď. Jedného muža museli po vynesení migrantov z člna letecky previezť do nemocnice na Kanárskych ostrovoch. Ďalší čln s 27 migrantmi zo subsaharskej Afriky zadržali v rovnakej oblasti vo štvrtok a ďalšie plavidlo s približne 50 migrantmi spozorovali v piatok ráno.

Trasa zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy je považovaná za notoricky známu a nebezpečnú cestu. Napriek tomu sa mnoho obyvateľov čierneho kontinentu neváha vydať na takúto púť s vyhliadkou lepšieho života, často sú však následky veľmi tragické.

Viac k témam: Kanárske ostrovy, Námorná záchranná služba, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko Kanárskych ostrovov našli čln s migrantmi, cestu neprežila žena s deťaťom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.