Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Muž v Odeskej oblasti si šiel napriek zákazu zaplávať, námorná mína mu odtrhla hlavu

 Webnoviny  15. júl 2022  132
Muž v Odeskej oblasti si šiel napriek zákazu zaplávať, námorná mína mu odtrhla hlavu

15.7.2022 (Webnoviny.sk) - Pri jednej z pláži v ukrajinskej Odeskej oblasti na pobreží Čierneho mora prišiel v piatok o život muž, ktorý sa rozhodol, že si pôjde zaplávať.

Natrafil však na námornú mínu, ktorá explodovala a odtrhla mu hlavu. Na Telegrame to uviedol hovorca odeskej regionálnej vojenskej samosprávy Serhij Bratčuk.

Mladý muž sa v deň svojich narodenín išiel kúpať, no porušil všetky zákazy a nariadenia, a odpálil mínu. Tá mu amputovala hlavu,“ povedal Bratčuk.

Vojenské velenie na juhu Ukrajiny upozorňuje obyvateľov, že rozbúrené more vytvára predpoklady pre zvýšené mínové nebezpečenstvo. Míny by sa mohli uvoľniť zo svojich kotiev a vlny by ich mohli unášať smerom k pobrežiu.

Viac k témam: Delostrelecká mína, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž v Odeskej oblasti si šiel napriek zákazu zaplávať, námorná mína mu odtrhla hlavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.