Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na ruskú elitu, podľa kritika Kremľa si užívajú luxus napriek vojne na Ukrajine

 Webnoviny  30. august 2022  126
Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na ruskú elitu, podľa kritika Kremľa si užívajú luxus napriek vojne na Ukrajine

30.8.2022 (Webnoviny.sk) - Väznený kritik Kremľa Alexej Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na „skorumpovanú putinovskú elitu“, ktorá aj počas vojny na Ukrajine žije pohodlným životom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na Instagrame uviedol, že sú potrebné ďalšie sankcie pre ľudí napojených na kremeľský režim, aby ich prinútili „rozhodnúť sa“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Navaľnyj zároveň poukázal na to, že len 46 z 200 oligarchov blízkych ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorí sú na zozname magazínu Forbes, je v súčasnosti aj sankcionovaných.

„Propagandisti, čo vyzývajú na vraždy a cestujú do Berlína na víkend,“ skonštatoval opozičný líder. „Táto situácia je úplne pohodlná pre putinovskú elitu - tých pár tisíc rodín, v záujme blahobytu ktorých tento režim existuje. Pre ktorých Putin vedie vojnu,“ dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na ruskú elitu, podľa kritika Kremľa si užívajú luxus napriek vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.