Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Členské štáty sa zhodli na začatí prác pre novú výcvikovú misiu pre Ukrajinu, povedal Borrell

 Webnoviny  30. august 2022  128
Členské štáty sa zhodli na začatí prác pre novú výcvikovú misiu pre Ukrajinu, povedal Borrell

30.8.2022 (Webnoviny.sk) - Členské štáty Európskej únie (EÚ) súhlasia so začatím „prác potrebných na definovanie parametrov novej misie vojenskej pomoci pre Ukrajinu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V utorok to povedal šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell, ktorý sa v Prahe stretol s ministrami obrany členských štátov. Podľa jeho slov je pre ukrajinskú armádu na ceste „mnoho výcvikových iniciatív“. Informuje o tom televízia CNN.

Borrell tiež povedal, že ukrajinský minister obrany ukázal EÚ zoznam krátkodobých, strednodobých a dlhodobých výcvikových aktivít, ktoré armáda potrebuje.

„Musíme zabezpečiť súdržnosť tohto úsilia. Je jasné, že musíme byť rýchli a ambiciózni, preukázať pridanú hodnotu, flexibilitu, opäť na základe potrieb ukrajinských ozbrojených síl,“ skonštatoval diplomat.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Členské štáty sa zhodli na začatí prác pre novú výcvikovú misiu pre Ukrajinu, povedal Borrell © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.