Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Navaľného spojenec vyzýva Rusov na protestnú akciu a podpálenie vojenských komisariátov, sľubuje im aj pomoc

 Webnoviny  21. september 2022  30
Navaľného spojenec vyzýva Rusov na protestnú akciu a podpálenie vojenských komisariátov, sľubuje im aj pomoc

21.9.2022 (Webnoviny.sk) - Spolupracovník uväzneného lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného Ivan Ždanov vyzval Rusov, aby išli na pouličné zhromaždenia a na znak protestu podpálili vojenské komisariáty. Učinil tak po tom, ako ruský vodca Vladimir Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineReferuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nezávislú ruskú spravodajskú stránku Meduza sídliacu v Lotyšsku.

„Náš tím podporí akúkoľvek formu protestu proti tomuto. Ak utečiete pred povolávacím rozkazom, je to v poriadku, podporujeme vás a sme pripravení poskytnúť informačnú a právnu pomoc. Ak pôjdete na protest, podporíme ho a sme pripravení poskytnúť potrebnú koordinačnú pomoc,“ povedal Ždanov.

Navaľného tím tiež schvaľuje podpálenie vojenských výborov ruskými občanmi na znak protestu. Tvrdí, že i v takýchto prípadoch majú protestujúci prisľúbenú pomoc.


Šéf Kremľa Putin v stredu skoro ráno v prejave oznámil čiastočnú mobilizáciu. Minister obrany Sergej Šojgu povedal, že v Rusku bude mobilizovaných 300-tisíc záložníkov. Prakticky okamžite po Putinovom prejave sa začali rýchlym tempom vypredávať letenky preč z Ruska.Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Navaľného spojenec vyzýva Rusov na protestnú akciu a podpálenie vojenských komisariátov, sľubuje im aj pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.