Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Fiona zosilnela na hurikán štvrtej kategórie, v sobotu by mala zasiahnuť kanadské provincie v Atlantiku

 Webnoviny  21. september 2022  29
Fiona zosilnela na hurikán štvrtej kategórie, v sobotu by mala zasiahnuť kanadské provincie v Atlantiku

21.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hurikán Fiona v stredu zosilnel na búrku štvrtej kategórie. Podľa amerického Národného centra ho v stredu ráno sprevádzal vietor s rýchlosťou 215 kilometrov za hodinu a jeho stred sa nachádzal zhruba 1 125 kilometrov juhozápadne od Bermudských ostrovov, ku ktorým by sa mal priblížiť neskôr počas štvrtka alebo v piatok. V sobotu by mala Fiona dosiahnuť kanadské atlantické provincie.

Fiona sa už prehnala Karibikom, kde jej pripisujú najmenej štyroch mŕtvych. Vo francúzskom zámorskom departemente Guadeloupe zomrel muž, ďalšieho strhla rozbúrená rieka v Portoriku, kde hurikán spôsobil masívny výpadok elektriny a vody z vodovodu, a dvaja ľudia zahynuli v Dominikánskej republike.

V Portoriku, tiež dvaja ľudia zomreli v dôsledku spomenutého výpadku. Hurikán tiež zasiahol aj ostrovy Turks a Caicos, no odtiaľ nehlásia výraznejšie škody ani obete.Viac k témam: Hurikán
Zdroj: Webnoviny.sk - Fiona zosilnela na hurikán štvrtej kategórie, v sobotu by mala zasiahnuť kanadské provincie v Atlantiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.