Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Litovská vláda uviedla armádu do stavu najvyššej pohotovosti, chce tak predísť provokáciám zo strany Ruska

 Webnoviny  21. september 2022  29
Litovská vláda uviedla armádu do stavu najvyššej pohotovosti, chce tak predísť provokáciám zo strany Ruska

21.9.2022 (Webnoviny.sk) - Litovská vláda zvýšila pripravenosť síl rýchlej reakcie svojej armády. Učinila tak po stredajšom rannom prejave ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý oznámil čiastočnú mobilizáciu ruských občanov v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Litovské sily rýchlej reakcie sú uvedené do stavu najvyššej pohotovosti, aby sa zabránilo akejkoľvek provokácii zo strany Ruska,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter litovský minister obrany Arvydas Anušauskas.

Litva, ktorá je členským štátom Európskej únie i Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), má približne 300 kilometrov dlhú spoločnú hranicu s Kaliningradskou oblasťou, exklávou Ruska.Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Litovská vláda uviedla armádu do stavu najvyššej pohotovosti, chce tak predísť provokáciám zo strany Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.