Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

NATO schválilo 40 miliárd eur pre Ukrajinu, Kyjev dostane aj civilného predstaviteľa 

 Webnoviny  10. júl 2024  68  
NATO schválilo 40 miliárd eur pre Ukrajinu, Kyjev dostane aj civilného predstaviteľa 

10.7.2024 (SITA.sk) - Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) na samite vo Washingtone oznámi zámer poskytnúť v nasledujúcom roku minimálne základné financovanie pre Ukrajinu vo výške 40 miliárd eur. Informuje o tom portál Sky News s odvolaním sa na Biely dom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ten tiež uviedol, že v rámci premostenia k budúcnosti Ukrajiny v aliancii bude v Kyjeve pôsobiť vysoký civilný predstaviteľ NATO.

Lídri 32 členských štátov NATO sa zišli na trojdňovom samite vo Washingtone, kde si okrem iného pripomínajú 75. výročie vzniku aliancie. Na čele agendy je podpora Ukrajiny.

Nórsko už napríklad podľa denníka Verdens Gang sľúbilo, že Ukrajine daruje šesť stíhačiek F-16.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Samit NATO a 75. výročie vzniku Organizácie Severoatlantickej zmluvy (fotografie)

Viac k témam: civilný predstaviteľ NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - NATO schválilo 40 miliárd eur pre Ukrajinu, Kyjev dostane aj civilného predstaviteľa  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.