Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Najintenzívnejšie boje sú na marinskom fronte, ruskí vojaci strieľajú aj zo salvových raketometov

 Webnoviny  26. február 2024  158  
Najintenzívnejšie boje sú na marinskom fronte, ruskí vojaci strieľajú aj zo salvových raketometov

26.2.2024 (SITA.sk) - Na frontovej línii v Ukrajine sa za uplynulý deň odohralo 95 bojových stretov. Najintenzívnejšie boje sa v súčasnosti odohrávajú na fronte pri meste Marinka v Doneckej oblasti, kde ukrajinské sily odrazili 40 ruských útokov. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda, ktorý sa odvoláva na ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Za ostatný deň Rusi podľa generálneho štábu ukrajinských síl uskutočnili 11 raketových útokov a 98 náletov, pričom na vojenské pozície a obývané oblasti tiež 129-krát strieľali zo salvových raketometov. Tieto útoky si vyžiadali civilné obete a škody na budovách a infraštruktúre.

V noci ruské sily útočili balistickými raketami a strelami s plochou dráhou letu, ako aj samovražednými dronmi. Ukrajinská obrana zničila tri rakety a deväť bezpilotných lietadiel.

Ukrajinské letectvo podľa správy za uplynulý deň zasiahlo sedem oblastí s koncentráciou ruských síl a dva ruské protilietadlové systémy. Ukrajinci tiež zasiahli tri ruské delostrelecké systémy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Marinka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Najintenzívnejšie boje sú na marinskom fronte, ruskí vojaci strieľajú aj zo salvových raketometov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.