Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu

 Webnoviny  26. február 2024  143  
Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu

26.2.2024 (SITA.sk) - Vzhľadom na akútny nedostatok munície v ukrajinskej armáde ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Všetky zmluvy o vývoze munície vyrobenej v Európe do tretích krajín by sa mali pozastaviť a všetka takáto munícia by sa mala dodávať na Ukrajinu. Každý náboj vyrobený v Európe by mal slúžiť na ochranu Európy," povedal Kuleba pre nemeckú mediálnu skupinu RedaktionsNetzwerk Deutschland. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Na nedostatok munície sa sťažujem na každom stretnutí s našimi partnermi. Všetci o tom vedia a uznávajú svoje chyby," povedal. „Neskoro sa rozhodli zvýšiť produkciu, podpísať dlhodobé zmluvy a uviesť do prevádzky nové výrobné linky. Žiaľ, za tieto chyby platíme," dodal šéf ukrajinskej diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk - Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.