Nedeľa, 9. august 2020
Prevažne slnečno  15,2 °C
Mimoriadne správy

Náboženská sekta zadržiavala ženy a deti v zlých podmienkach a proti vôli, zatkli jedného muža

 Webnoviny  13. január 2020  36
Náboženská sekta zadržiavala ženy a deti v zlých podmienkach a proti vôli, zatkli jedného muža

13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Izraelská polícia vykonala v ultraortodoxnej časti Jeruzalema raziu v komplexe istej náboženskej skupiny, ktorá zadržiavala desiatky žien a detí v zlých podmienkach a proti ich vôli.

K zásahu viedlo utajené policajné vyšetrovanie, v rámci ktorého vypovedali ženy, ktoré zo skupiny utiekli. Podľa úradov ide o sektu a na razii sa podieľalo aj Izraelské centrum pre obete siekt.

Izolácia a tresty


Polícia informovala, že zatkli 60-ročného muža, ktorý by mal byť vodcom sekty a ktorý je podozrivý zo "spáchania závažných trestných činov" voči osobám, ktoré boli pod jeho vplyvom.

Spolu s ďalšími ôsmimi ženami je podozrivý z toho, že držali v izolácii 50 žien spolu s deťmi vo veku jeden až päť rokov a bránili im v kontakte s ich rodinami a vonkajším svetom. Hlavný podozrivý, ktorého meno nezverejnili, je tiež podozrivý z krádeže peňazí a trestania žien rôznymi spôsobmi.

Obete v zlých podmienkach


"Vieme, že ženy a deti boli vo vnútri domu niekoľko mesiacov. Vieme, že im vzal peniaze a držal ich tam proti ich vôli," priblížil hovorca polície Micky Rosenfeld. Podľa policajného náčelníka Isaaca Simona obete žili vo "veľmi stiesnených a nevhodných hygienických podmienkach".

Podľa izraelských médií podozrivého muža už v minulosti najmenej dvakrát zatkli pre podobné obvinenia. V oboch prípadoch poprel akúkoľvek vinu.

Viac k témam: sekta, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Náboženská sekta zadržiavala ženy a deti v zlých podmienkach a proti vôli, zatkli jedného muža © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.