Nedeľa, 17. október 2021
Jasno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Na tlačovú konferenciu priviedlo novinára Prataseviča, novinári reagovali odchodom

 Webnoviny  14. jún 2021  121
Na tlačovú konferenciu priviedlo novinára Prataseviča, novinári reagovali odchodom

14.6.2021 (Webnoviny.sk) - „Nezáleží, čo hovorí, nezabúdajme, že je rukojemník. A režim ho využíva ako trofej,“ uviedol na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter poradca exilovej opozičnej líderky Sviatlany Cichanovskej Franak Viacorka.

Korešpondent britskej BBC Jonah Fisher na Twitteri vysvetlil, že sa na konferencii s Pratasevičom nezúčastnili, pretože bol „jasne pod tlakom“.

Pratasevič založil kanál na komunikačnej platforme, ktorý vlani značne využívali počas protestov proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Zatkli ho 23. mája, keď jeho let z Grécka do Litvy odklonili do Minsku pre údajnú bombovú hrozbu. Západné krajiny incident odsúdili ako bieloruské vzdušné pirátstvo. Pratasevič, ktorý čelí možným 15 rokom vo väzení, sa po zatknutí objavil v štátnej televízii, kde oľutovali svoje aktivity.

Viac k témam: bieloruská opozícia, rukojemníci, sankcie proti Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Na tlačovú konferenciu priviedlo novinára Prataseviča, novinári reagovali odchodom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.