Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Biden hovorí o Putinovi ako „dôstojnom protivníkovi“, stretnú sa na summite v Ženeve

 Webnoviny  15. jún 2021  131
Biden hovorí o Putinovi ako „dôstojnom protivníkovi“, stretnú sa na summite v Ženeve

15.6.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin je podľa jeho amerického kolegu Joea Bidena „dôstojný protivník“. Šéf Bieleho domu sa tak vyjadril počas summitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), odmietol však vopred hovoriť o úspechu ich nadchádzajúceho stretnutia. Biden sa s Putinom stretne v stredu na summite v Ženeve.

Biden počas tlačovej konferencie na summite v Bruseli neposkytol žiadne detaily o tom, čo od stretnutia s Putinom očakáva, uviedol len, že prediskutujú „oblasti, v ktorých môžeme spolupracovať“.

Zároveň varoval, že ak Rusko odmietne spolupracovať na záležitostiach, ako je napríklad kybernetická bezpečnosť, „budeme reagovať rovnako“.

Americký prezident tiež uviedol, že Putin je „inteligentný“ a „tvrdý“, a vyjadril nádej, že prejaví záujem o „zmenu toho, ako ho svet vníma“.

Viac k témam: americký prezident, Biely dom, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden hovorí o Putinovi ako „dôstojnom protivníkovi“, stretnú sa na summite v Ženeve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.