Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Na Malte zatkli popredného podnikateľa, zadržali aj jeho luxusnú jachtu

 Webnoviny  20. november 2019  67
Na Malte zatkli popredného podnikateľa, zadržali aj jeho luxusnú jachtu

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Maltská polícia zatkla popredného podnikateľa Yorgena Fenecha, informujú miestne médiá. Stalo sa tak v stredu ráno po tom, čo úrady zadržali jeho luxusnú jachtu. Podľa svedkov, ktorých citoval denník Times of Malta, plavidlo zastavila hliadková loď, keď opúšťalo prístav Portomaso severne od hlavného mesta Valletta. Majiteľa spoločnosti 17 Black podľa novín zadržali ozbrojení dôstojníci. Polícia operáciu zatiaľ nekomentovala.

Fenech je predsedom obchodnej skupiny, ktorá v roku 2013 vyhrala v konkurze veľkú vládnu zákazku na stavbu plynovej elektrárne.

Správa o Fenechovom zatknutí prišla deň po tom, čo premiér Joseph Muscat oznámil, že zváži omilostenie muža obvineného z prania peňazí, ktorý je podozrivý zo sprostredkovania vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Novinárka, ktorá sa venovala boju proti korupcii, prišla o život predvlani pri výbuchu bomby v jej aute. Predseda maltskej vlády uviedol, že údajný sprostredkovateľ musí najprv poskytnúť na súde dôkazy a potom môže dostať milosť.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Malte zatkli popredného podnikateľa, zadržali aj jeho luxusnú jachtu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.