Štvrtok, 16. júl 2020
Slabý dážď  13,5 °C
Mimoriadne správy

Americký dron zabil vysokopostaveného predstaviteľa extrémistickej skupiny aš-Šabáb

 Webnoviny  20. november 2019  85
Americký dron zabil vysokopostaveného predstaviteľa extrémistickej skupiny aš-Šabáb

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Americký dron zabil v Somálsku vysokopostaveného predstaviteľa extrémistickej skupiny aš-Šabáb. Informoval o tom nemenovaný zástupca somálskej tajnej služby, ktorý však nezverejnil meno zosnulého militanta. Ten udržiaval kontakty so zahraničnými extrémistickými skupinami s cieľom koordinovať útoky.

Svedkovia uviedli, že dron v utorok zasiahol vozidlo, v ktorom sa nachádzal militant. Prípad sa stal za mestom Kunya Barrow na juhu krajiny. Spojené štáty potvrdili, že vykonali útok s tým, že člen skupiny aš-Šabáb mal priame kontakty na al-Káidu. USA dodali, že na operácii spolupracovali so somálskou vládou.

Expert Organizácie Spojených národov (OSN) tento mesiac vo svojej správe uviedol, že aš-Šabáb predstavuje v regióne potenciálnu hrozbu a členovia skupiny si vyrábajú vlastné bomby.

Viac k témam: dron
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký dron zabil vysokopostaveného predstaviteľa extrémistickej skupiny aš-Šabáb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.