Pondelok, 1. jún 2020
Polojasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Syna bývalého nemeckého prezidenta dobodali, útočník vyskočil z hľadiska na prednáške

 Webnoviny  20. november 2019  76
Video: Syna bývalého nemeckého prezidenta dobodali, útočník vyskočil z hľadiska na prednáške

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Syna bývalého nemeckého prezidenta v utorok dobodali počas prednášky v nemeckej nemocnici, kde pôsobil ako hlavný lekár. Fritz von Weizsäcker prednášal na Schlosspark-Klinik, keď z hľadiska vyskočil muž a napadol ho. Druhý muž, ktorý sa útočníka pokúsil zastaviť, utrpel vážne zranenia. Päťdesiatdeväťročný von Weizsäcker zomrel na mieste aj napriek bezprostrednej pomoci kolegov. Polícia informovala, že 57-ročného podozrivého zatkla.

Zosnulý lekár bol synom obľúbeného nemeckého prezidenta Richarda von Weizsäckera, ktorý vládol v rokoch 1984 - 1994. Niekdajší prezident zomrel v roku 2015.Viac k témam: útok nožom, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Syna bývalého nemeckého prezidenta dobodali, útočník vyskočil z hľadiska na prednáške © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.