Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  3,7 °C
Mimoriadne správy

Abe sa stal najdlhšie slúžiacim premiérom Japonska, ale nedosiahol svoj najväčší cieľ

 Webnoviny  20. november 2019  86
Abe sa stal najdlhšie slúžiacim premiérom Japonska, ale nedosiahol svoj najväčší cieľ

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Japonský premiér Šinzó Abe sa v stredu stal najdlhšie vládnucim premiérom v novodobej histórii Japonska, hoci sa mu nepodarilo dosiahnuť jeho najväčší cieľ, a síce zmeniť pacifistickú ústavu krajiny. V stredu bol Abeho 2 887. deň v úrade, čím prekonal rekord Taróa Kacuru zo začiatku 20. storočia.

Po prvom krátkom funkčnom období v rokoch 2006 až 2007 sa Abe vrátil do úradu v roku 2012. Odvtedy posilňuje rolu japonskej obrany, avšak nedokázal zmeniť ústavu tak, aby umožňovala vznik plne funkčnej armády. Abe sa usiluje pretlačiť zmenu ústavy ešte predtým, než v septembri 2021 vyprší jeho tretie funkčné obdobie.

Viac k témam: japonský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Abe sa stal najdlhšie slúžiacim premiérom Japonska, ale nedosiahol svoj najväčší cieľ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.