Streda, 3. jún 2020
Polojasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Izrael smeruje k ďalším voľbám, Lieberman odmietol podporiť niektorého z kandidátov na premiéra

 Webnoviny  20. november 2019  82
Izrael smeruje k ďalším voľbám, Lieberman odmietol podporiť niektorého z kandidátov na premiéra

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Líder strany Izrael, náš domov Avigdor Lieberman odmietol v stredu podporiť niektorého z kandidátov na premiéra, čím prakticky posunul krajinu k novým voľbám, v poradí už tretím za menej než rok. Jeho stredajšie vyjadrenie prišlo krátko predtým, ako o polnoci vyprší mandát Bennymu Gancovi, politickému rivalovi Benjamina Netanjahua, na sformovanie koalície.

Septembrové voľby nezaistili parlamentnú väčšinu na sformovanie vlády ani jednému z dvojice Netanjahu - Ganc, jazýčkom na váhach sa tak stal Lieberman, ktorý má v parlamente osem poslancov. Po týždňoch rokovaní však Lieberman oznámil, že nemôže podporiť žiadnu z týchto strán. “Snažil som sa,” povedal Lieberman.

Lieberman vyzýval na vládu národnej jednoty medzi Netanjahuovou stranou Likud a Gancovou Modrou a Bielou. Obaja politici sa však nevedeli dohodnúť na rozdelení moci. Ganc má ešte čas do polnoci pokúsiť sa nájsť iných partnerov, avšak bez Liebermana to očividne nebude možné. Ganc dostal mandát na zostavenie vlády v októbri po tom, čo sa to nepodarilo Netanjahuovi.

Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael smeruje k ďalším voľbám, Lieberman odmietol podporiť niektorého z kandidátov na premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.