Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Na gréckom ostrove Eubója vypukol ďalší požiar, zasahajú štyri lietadlá a desiatky hasičov

 Webnoviny  13. august 2021  78
Na gréckom ostrove Eubója vypukol ďalší požiar, zasahajú štyri lietadlá a desiatky hasičov

13.8.2021 (Webnoviny.sk) - Na gréckom ostrove Eubója vypukol v piatok ďalší požiar. Oheň horí južne od oblastí, kde rozsiahle lesné požiare zničili lesy, domy a aj dni po ich vzniku naďalej tlejú.

Ako uviedli grécki hasiči, k novému požiaru v centrálnej časti Eubóje vyslali štyri lietadlá, šesť helikoptér a dovedna 23 hasičov a 10 vozidiel. Spomenutý väčší požiar, ktorý sa rozhorel 3. augusta, zničil väčšiu časť severu ostrova a zaradil sa k historicky najhorším lesným požiarom v krajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle lesné požiare v Grécku (fotografie)

Požiare vypukli po tom, čo Grécko postihla najintenzívnejšia a najdlhšia vlna horúčav za uplynulých 30 rokov. So stovkami požiarov naprieč krajinou bojovali nielen grécki hasiči, ale aj ich kolegovia a technika z 24 krajín v Európe a na Blízkom východe.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Na gréckom ostrove Eubója vypukol ďalší požiar, zasahajú štyri lietadlá a desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.