Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Na Donbase opäť Rusko útočilo na viac ako 40 obcí len za posledný deň

 Webnoviny   8. júl 2022  108
Na Donbase opäť Rusko útočilo na viac ako 40 obcí len za posledný deň

8.7.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 40 mestečiek a dedín v regióne Donbas na východe Ukrajiny bolo za uplynulých 24 hodín terčom ruských útokov. Generálny štáb ukrajinskej armády uviedol, že ruské sily sa teraz snažia pokročiť západne od hraníc Luhanskej a Doneckej oblasti smerom k mestám Bachmut a Sloviansk a „nepriateľ viedol ofenzívu v smere na Verchnokamianske s čiastočným úspechom". Rusi postupujú aj v „oblasti osady Spirne," dodal ukrajinský generálny štáb. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Obce Verchnokamianske a Spirne ležia pri hlavnej ceste smerujúcej na západ od mesta Lysyčansk, ktoré ruská armáda okupovala minulý týždeň. Ukrajinský generálny štáb uviedol, že Rusi používajú delostrelectvo, mínomety, salvové raketomety a letecké údery.

Medzinárodná bezpečnostná poradenská firma Cavell Group o vojenskej situácii na Ukrajine v piatok uviedla: „Pokračujú ťažké boje na mnohých cestách a v osadách v okolí mesta Siversk." Siversk je posledným mestom na ceste smerujúcej na západ k súmestiu Sloviansk - Kramatorsk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Donbase opäť Rusko útočilo na viac ako 40 obcí len za posledný deň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.