Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Muž ozbrojený ručným granátom uniesol šéfa ukrajinskej polície a ušiel v policajnom aute

 Webnoviny  23. júl 2020  224
Muž ozbrojený ručným granátom uniesol šéfa ukrajinskej polície a ušiel v policajnom aute

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Muž podozrivý z trestného činu a vyzbrojený ručným granátom uniesol na Ukrajine regionálneho šéfa polície a ušiel. Informovali o tom vo štvrtok miestne úrady.

Polícia sa muža, ktorý čelí obvineniam z ukradnutia auta pred budovou súdu v meste Poltava, pokúšala zatknúť, ten ich však začal ohrozovať granátom a vzal jedného policajta ako rukojemníka. Následne ho vymenil za šéfa regionálnej kriminálnej polície a ušiel v aute, ktoré mu na jeho žiadosť poskytla polícia. Únos spustil rozsiahlu policajnú operáciu.

Prípad v Poltave v centrálnej časti Ukrajiny sa odohral len dva dni po tom, čo ozbrojený muž v západnom meste Luck zajal v autobuse 13 ľudí a zadržiaval ich vyše 12 hodín, než sa vzdal polícii. Všetky osoby vtedy z rukojemníckej drámy vyviazli bez zranení.

Viac k témam: granát, ozbrojený muž, policajt, únos
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž ozbrojený ručným granátom uniesol šéfa ukrajinskej polície a ušiel v policajnom aute © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.