Sobota, 5. december 2020
Oblačno  0,9 °C
Mimoriadne správy

Floydov vrah má na krku ďalšiu žalobu, za falošné daňové priznania obvinili aj jeho manželku

 Webnoviny  23. júl 2020  131
Floydov vrah má na krku ďalšiu žalobu, za falošné daňové priznania obvinili aj jeho manželku

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalého minneapoliského policajta, ktorý je obvinený z vraždy Georgea Floyda, v stredu obvinili z daňových únikov v štáte Minnesota. Úrady v okrese Washington vzniesli voči Derekovi Chauvinovi a jeho manželke Kellie May obvinenia z podania falošného daňového priznania a nepodania daňového priznania v deviatich bodoch obžaloby.

Podľa súdnych dokumentov, o ktorých informuje agentúra AP, v súčasnosti rozvádzajúci sa manželia nenahlásili v rokoch 2014 - 2019 spoločný príjem 464 433 dolárov a po zrátaní nezaplatených daní, úrokov a poplatkov dlžia štátu 37 868 dolárov (v prepočte 32 707 eur). Podľa prokurátora Imrana Aliho v tejto veci ešte stále pokračuje vyšetrovanie, ktoré sa začalo v júni, a nezaplatené dane by sa tak mohli zvýšiť. Chauvin je v súčasnosti vo väzbe v súvislosti s Floydovým prípadom.

Afroameričan George Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Chauvin takmer deväť minút kľačal na krku, zatiaľ čo on lapal po dychu. Chauvina obvinili z vraždy druhého stupňa, vraždy tretieho stupňa a zabitia druhého stupňa.

Ďalší traja policajti, ktorí boli na mieste - Tou Thao, Thomas Lane and J. Kueng - čelia obvineniam z napomáhania. Všetkých štyroch po nátlaku verejnosti prepustili z policajných radov. Floydova smrť v Spojených štátoch vyvolala masívne protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, ktoré sa rozšírili do celého sveta.

Viac k témam: daňové nedoplatky, policajné násilie, smrť, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Floydov vrah má na krku ďalšiu žalobu, za falošné daňové priznania obvinili aj jeho manželku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.